Dębica ma budżet, ale z warunkiem

31.01.2020

Dębica ma budżet na 2020 rok, ale z warunkiem przewodniczącego klubu PiS Andrzeja Bala. Chce on, aby w tym roku burmistrz przedstawił wizję rozwoju miasta.

Przewodniczący klubu był jedynym radnym PiS, który zagłosował za tegorocznym budżetem i był to decydujący głos przy tej uchwale.

– Zagłosowałem za budżetem, żeby nie przygotowywało go RIO, bo jesteśmy odpowiedzialni i nie chce, aby nam budżet projektowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Jest jednak warunek dla burmistrza, że w tym roku mają się znaleźć pieniądze i plan jak nasze miasto ma się rozwijać.

Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy zapewnia jednak, że to budżet uszyty na miarę możliwości finansowych miasta.

– Wiele zadań spadło na samorządy. Ja się nie skarżę, bo widocznie taka jest polityka . Ja chętnie przeznaczyłbym pieniądze na inne zadania, gdyby nie musiał dać m.in. na podwyżkę prądu 1,9 mln złotych, subwencję oświatową czy wyrównanie stażowe 2,6 tys. zł.

W tym roku miasto ma zrealizować inwestycje za prawie 35 mln złotych. Wśród nich znajduje się m.in. rozbudowa ul. Kwiatkowskiego, budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 8 czy rewitalizacja parku Skarbka-Borowskiego.

Posłuchaj:
Andrzej Bal
Mariusz Szewczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN