Dębica. Pierwsze rodziny odebrały klucze do Mieszkań Plus

29.11.2021

Urząd Miasta przekazał klucze do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Przy ul. Ratuszowej oddano do użytku pierwsze 20 mieszkań.

Magdalena Mróz nie może się doczekać przeprowadzki.

– Bardzo cieszę się, bo mam komfort psychiczny, że teraz już nikt nie zadzwoni i nie powie, że muszę się wyprowadzić, bo właściciel planuje sprzedać wynajmowane przeze mnie mieszkanie i daje mi miesiąc na wyniesienie z mieszkania. Kiedy ma się trójkę dzieci, jest to trudne. Mam nadzieję, że jest to ostatnia moja przeprowadzka.

Kobieta podkreśla, że z nowego mieszkania cieszą się też jej dzieci.

– Dzieci nie mogą się doczekać. Tydzień i będę się starała, aby wieczorami światło się już tutaj świeciło. Dzieci już mają zaprojektowane, gdzie będzie łóżko, krzesła i inne wyposażenie. Ja nie wiem nic. One wszystko. To duża radość i mam nadzieję, że teraz już tylko do przodu – dodaje Magdalena Mróz.

 

W sumie Dębicy umowy na Mieszkanie Plus podpisało do tej pory 60 rodzin. 20 już może cieszyć się z własnego ‘M’. W sumie w Dębicy, w ramach rządowego programu powstanie 201 mieszkań.

By móc ubiegać się o przyznanie lokum w ramach Mieszkania Plus trzeba spełnić odpowiednie warunki, w tym m.in. wpłacić 6-miesięczną kaucję, zawrzeć umowę z ubezpieczycielem, czy podpisać oświadczenie egzekucyjne.

Mieszkanie Plus jest segmentem budownictwa mieszkaniowego zaspokajającym potrzeby mieszkaniowe osób średnio i najniżej zarabiających. Mieszkania powstają z udziałem środków budżetu państwa, użytkowane są w formule najmu, a czynsz w nich jest limitowany ustawowo (mieszkania w TBS), albo ustalany przez władze samorządowe (budownictwo gminne).

Jakub Sajdak, fot. Urząd Miejski w Dębicy
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN