Dębicki Dzienny Dom “Senior+” przeszedł prawdziwą metamorfozę

16.02.2021

Dzięki zaadoptowaniu pomieszczeń na piętrze budynku przy ul. Rzeszowskiej seniorzy będą mieli zdecydowanie lepsze warunki. Przygotowano pokoje m.in. do brydża, zajęć manualnych, rehabilitacji, ale także kuchnie i siłownie.

Co ważne obiekt został wyposażony także w windę – mówi Małgorzata Kędzior dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Tego nam tutaj brakowało. Teraz osoby na wózkach inwalidzkich czy o kulach będą mogły bez problemu tutaj przyjechać na górę. Z tego bardzo się cieszymy.

Przygotowano 40 miejsc dla osób po 65. roku życia – informuje Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. – Myślę, że nowe pomieszczenia dla seniorów jak sala duża, kuchnia, sala do masażu, ćwiczeń sprawi, że będzie chciało ich tutaj coraz więcej przychodzić. Jeśli tylko zostaną obostrzenia zniesione, przyjdą i będą realizować swoje pasje.

Inwestycja realizowana była dzięki dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Miasto otrzymało 300 tys. złotych. Taka sama kwota popłynęła także z miejskiej kasy.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Kędzior
Mariusz Szewczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN