Jest decyzja radnych w sprawie kupna części terenów po dawnym Owintarze

09.11.2018

Miasto nie skorzysta z opcji pierwokupu terenów. Wspólnie obradujące Komisje Ekonomiczna i Rozwoju negatywnie zaopiniowały zakup gruntów. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wycofał zatem ten zapis w zmianach uchwały budżetowej.

Z propozycją sprzedaży wystąpiła rzeszowska firma FRAC, która wcześniej otrzymała pozwolenie na wybudowanie tam dwóch sklepów spożywczo-handlowych.

Powinniśmy rozmawiać o zagospodarowaniu całości tego terenu, a nie tylko o jego części – tłumaczy Józef Gancarz, radny PiS i przewodniczący Komisji Ekonomicznej. – Również wycena była bardzo wysoka. To różnica około 500 tysięcy złotych, więc jest to zawyżona wartość ewentualnego zakupu. Ta wycena oraz nierozmawianie o całości tego terenu spowodowała, że radni podjęli decyzję, aby miasto nie korzystało z pierwokupu – dodaje.

Patrząc przyszłościowo to szkoda, że tych gruntów nie uda się kupić, bo miasto powinno być właścicielem takich terenów w samym centrum miasta – mówi radny PO, Zbigniew Kajpus. – O ile dzisiaj nie ma gotowego pomysłu, to jest deklaracja budowy biurowca ze wsparciem rządowym. Można później próbować skumulować większość tego gruntu, które w centrach miast zawsze będą dobrą lokatą i będą rosnąć na wartości – dodaje.

Wartość za jaką rzeszowska firma chciała sprzedać część terenu po dawnych Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego opiewała na kwotę 5,5 mln zł.

Posłuchaj:
Józef Gancarz
Zbigniew Kajpus
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN