Dewastacje na sądeckich plantach – będą częstsze patrole straży miejskiej i policji

12.08.2020

Powyrywane kostki brukowe, poprzenoszone ławki, rozrzucone niedopałki papierosów i puszki po piwie – tak wyglądają alejki na nowosądeckich plantach, na co uwagę zwracają spacerujący tamtędy mieszkańcy. Szczególnie teraz, podczas długich, letnich wieczorów do dewastacji dochodzi coraz częściej.

Współpracujemy w tej sprawie z policją i zrobimy wszystko, aby ukrócić ten proceder – mówi Wojciech Tyrkiel, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

– Każdego dnia w tej chwili mamy po dwa wspólne patrole z Komendą Miejską Policji. Wczoraj (11.08) przeprowadziłem rozmowę z naczelnikiem, ponadto wystosowaliśmy pismo do Komendy Miejskiej Policji, żeby również nasilić te patrole w tym miejscu. Patrol rowerowy nasz został uruchomiony tutaj żeby częściej jeździł.

Jak dodaje zastępca komendanta, w ostatnim czasie kamera miejskiego monitoringu nie obejmowała całego terenu, gdyż była zasłonięta przez gałęzie. Przez to ukaranie sprawców było utrudnione. Sprawa została już zgłoszona do służb odpowiedzialnych za miejską zieleń.

Posłuchaj:
Wojciech Tyrkiel
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN