Diecezja tarnowska pomoże mieszkańcom Librantowej i Koniuszowej! [ZDJĘCIA]

25.06.2021

Wsparcie trafi do mieszkańców Librantowej i Koniuszowej, gdzie wczoraj wieczorem przeszła trąba powietrza. Zniszczonych zostało 70 budynków, a połamane drzewa uszkodziły też samochody stojące na zewnątrz.

Caritas Diecezji Tarnowskiej będzie dofinansowywać zakup materiałów budowlanych potrzebnych do naprawy lub wymiany dachów.

– Uruchamiany z racji pomocy diecezjalnej wsparcie dla mieszkańców. Na dzisiaj jest to kwestia zakupu drewna konstrukcyjnego, bo są tu sprawy podstawowe. W tę niedzielę ogłosimy zbiórkę powszechną na ten cel w całej diecezji, a w przyszłą niedzielę diecezjanie będą mogli się zaangażować w naszych parafiach i kościołach, aby wesprzeć finansowo poszkodowanych – mówił dziś biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przyjechał odwiedzić poszkodowanych.

Wnioski o pomoc można przynosić do parafii w Librantowej lub zgłaszać bezpośrednio do Biura Caritas. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Caritas oraz w kancelarii parafialnej. Znajdziecie go tez TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Biurem Caritas: (14) 631 73 20 w dni powszednie od 8.00 do 15.00.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN