Diecezjalne Wydawnictwo Promyczek ma już 20 lat [ZDJĘCIA]

02.02.2019

 Z okazji jubileuszu w Bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, odprawiono mszę świętą w intencji pracowników i osób z związanych z wydawnictwem. Oprócz miesięczników ”Promyczek Dobra” i ”Mały Promyczek” oraz opieki nad zespołem ”Promyczki Dobra”, wydawnictwo sprowadza i tworzy dubbingi do religijnych filmów animowanych.

– Wielkim wydarzeniem dla nas wszystkich była produkcja serii filmów Aureola. To jest kolejna dziedzina w której próbujemy się rozwijać. Chcemy, żeby dzieci miały dostęp do wartościowych filmów, które będą pomagały im w rozwoju – tłumaczy ksiądz Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa. – Aktualnie w wydawnictwie pracuje 7 osób. Natomiast współpracuje z nami wielu ludzi, między innymi: graficy, literaci kompozytorzy i instruktorzy z Pałacu Młodzieży, którzy prowadzą zespół muzyczny. To jest naprawdę ogromna rzesza ludzi – dodaje.

Wydawnictwo organizuje też ogólnopolskie konkursy kaligraficzne, recytatorskie i konkurs piosenki Skowroneczek. Promyczek został powołany do życia 1 lutego 1999 roku, przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, ale miesięcznik był wydawany już dużo wcześniej. W chwili powstania wydawnictwa nakład gazety, wynosił ponad 40 tys. egzemplarzy.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN