Dla kilku tysięcy złotych pobili na śmierć 62-latka spod Tarnowa

03.08.2021

Sprawcy głośnej tragedii w Jodłówce-Wałkach staną przed wymiarem sprawiedliwości. Akt oskarżenia trafił właśnie do tarnowskiego sądu.

Oskarżonymi o zabójstwo Mieczysława K. są dwaj dwudziestokilkulatkowie Mateusz B. z Częstochowy oraz Łukasz J. z Woli Rzędzińskiej. Grozi im dożywocie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja ubiegłego roku.

Trzeci ze sprawców i najmłodszy, to 20 – letni Bartłomiej J., brat Łukasza, który nie będzie jednak odpowiadał za zabójstwo, mimo że po zdarzeniu usłyszał taki zarzut.

– Pobili go skopali, spowodowano u niego bardzo rozległe obrażenia ciała, a następnie przywiązali pokrzywdzonego do nogi stołu warsztatowego, po czym splądrowali jego mieszkanie, zabierając stamtąd różne przedmioty na kwotę nie przekraczającą 5 tysięcy złotych. Trzeci ze sprawców, najmłodszy, Bartłomiej J., odpowiada za udział w rozboju, gdyż stał on na czatach, nie wchodził do budynku i nie wiedział po prostu, co się dzieje w środku. – mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Tarnowie, Mieczysław Sienicki.

Na ławie oskarżonych zasiądą też dwaj paserzy, którzy pomogli sprawcom przewieźć i ukryć zrabowane rzeczy. To Arnold K. oraz Dawid M.

Biegli psychiatrzy nie zakwestionowali poczytalności żadnego z oskarżonych.

Posłuchaj:
Mieczysław Sienicki
Jadwiga Koziol, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN