Dlaczego szpital w Roztoce nie może być ponownie otwarty dla pacjentów z COVID-19?

25.11.2020

Mieszkańcy regionu podnoszą w mediach społecznościowych temat placówki, która – jak piszą – stoi pusta i zamknięta na cztery spusty. Zdaniem internautów tworzenie nowego szpitala, tego na tarnowskiej Jaskółce jest marnowaniem pieniędzy.

Jak się okazuje zamknięty w 2017 roku Szpital św. Elżbiety w podtarnowskiej Roztoce był brany pod uwagę w kontekście organizacji miejsc dla pacjentów z COVID.

Jednak jak powiedział nam wojewoda małopolski Łukasz Kmita, czas uregulowania kwestii formalnych w tym przypadku byłby zbyt długi. Jak dodaje, decydująca była także lokalizacja.

– Chcieliśmy zorganizować szpital w Tarnowie, bo bez wątpienia jest dużo większy i znalezienie kadry medycznej będzie dużo łatwiejsze. Po drugie, nasze analizy wskazywały, że ten szpital w Roztoce ma nieuregulowaną formę własności i uporządkowanie kwestii formalnych zajęłoby nawet kilka miesięcy.

Jak mówi wojewoda ważna była także kwestia powierzchni mającego powstać szpitala. W ‘Jaskółce’ miejsce znajdzie ponad 200 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19.

Posłuchaj:
Łukasz Kmita
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN