Dlaczego wciąż nie ma ekspertyz mostu w Ostrowie?

06.11.2019

O miesiąc opóźni się ekspertyza mostu na Dunajcu, która zdecyduje ostatecznie o tym, czy będzie ograniczony tonaż i ciężkie pojazdy będą musiały dojeżdżać na autostradę czy do Tarnowa znacznie dłuższą drogą.

Jak wyjaśnia Roman Łucarz, starosta tarnowski, są wykonywane dwie niezależne ekspertyzy. Jedną realizuje krakowska firma, a drugą – sprawdzającą – eksperci z Politechniki Rzeszowskiej.

Obie firmy potrzebują więcej czasu na zbadanie wytrzymałości przeprawy i wystąpiły o przedłużenie terminu do końca listopada – wyjaśnia starosta.

– Wiemy, jaki jest stan tego mostu, dlatego z niepokojem czekamy na ekspertyzę. Profesorowie z Politechniki oglądali most od środka i stwierdzili, że most w stanie najlepszym nie jest. Fachowcy stwierdzili, że potrzebują jeszcze miesiąc, żeby dokładnie wykonać badania, żeby ekspertyza, na której my się oprzemy, była już przemyślana i oparta o dwie niezależne opinie, dlatego, ze sprawa jest poważna. Jeżeli chodzi o czas użytkowania mostu przy obciążeniu do 40 ton jest do 31 grudnia, a więc z całą procedura do końca roku zdążymy.

Przypomnijmy, na Dunajcu w Ostrowie powstanie drugi most, na który zostanie skierowany ruch z autostrady. Najwcześniej jednak zachodni łącznik autostrady A4 powstałby w 2022 roku.

Wtedy dopiero stara przeprawa zostałaby przebudowana jako droga lokalna dla mieszkańców.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN