Dług gminy Tarnów mniejszy o 4 miliony złotych

13.01.2021

Zmniejszony deficyt z pięciu milionów do miliona złotych, zamiast dziewięciu milionów kredytu – cztery miliony, nadwyżka między wydatkami a dochodami w budżecie – 2 miliony złotych. Tak prezentuje się bilans ubiegłorocznego budżetu gminy Tarnów.

Jak tłumaczą urzędnicy to głównie efekt pandemii, ale też i wielu środków zewnętrznych pozyskanych przez gminę.

Już na początku pandemii wprowadziliśmy pewne oszczędności, polegające głównie na oszczędnościach w wydatkowaniu środków bieżących – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Oszczędności są przede wszystkim na tym, że mieliśmy wsparcie odnośnie funduszy zewnętrznych. Były to zarówno środki europejskie, jak i ministerialne. Otrzymaliśmy też środki z ZUS-u i w ramach tarczy antycovidowej. To spowodowało, że tak mogliśmy matematycznie ten budżet zamknąć.

Dodaje, że w przypadku wielu inwestycji udawało się, że przetarg okazywał się dużo tańszy niż wcześniej planowano w budżecie.

Najważniejszymi inwestycjami realizowanymi w gminie Tarnów w tamtym roku była rozbudowa szkoły i przedszkola w Zawadzie, a także remizy strażackiej i Domu Kultury w Łękawce. W tym roku gmina ma wykonać halę sportową w Woli Rzędzińskiej. Będzie też realizować remonty dróg w Zbylitowskiej Górze i Jodłówce Wałkach.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN