Długie kolejki do szczepień. Udany piknik na Kantorii [ZDJĘCIA]

24.07.2021

Piękna pogoda, rodziny z dziećmi oraz spore zainteresowanie mobilnym punktem szczepień. Na tarnowskiej Kantorii odbył się rodzinny piknik “Tarnów się szczepi”. 

Konsultacje z lekarzami i rehabilitantami, warsztaty edukacyjne dla seniorów, gry i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 – takie atrakcje czekały na tarnowian. Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy z entuzjazmem i odwagą podeszli do punktu szczepień na otwartym powietrzu.

To dużo lepsze niż czekanie po przychodniach – mówi jeden z mieszkańców.

Dowiedzieliśmy się z Internetu, że jest taka akcja i stwierdziliśmy, że i tak trzeba się zaszczepić. Woleliśmy jednak to zrobić na świeżym powietrzu niż np. w szpitalu.  – Czuję, się dobrze, trochę mnie boli ręka, ale poza tym wszystko ok. – Było w porządku. Chodziło mi o szczepionkę Johnson & Johnson, jedną dawkę i do tego na świeżym powietrzu. Dostałem jako prezent apteczkę do samochodu. – Dzwoniłam do mojej przychodni, długo czekałam na szczepionkę więc tutaj okazało się szybciej.

Dla tarnowian przygotowano wiele atrakcji. Zgromadzeni ludzie bardzo dobrze się czuli na Kantorii, bo  jak mówią –  jest to miejsce dla każdego.

Przychodzę tutaj z dzieciakami. Zawsze jest miło, fajnie, kulturalnie. – To jest świetne miejsce dla dzieci, mamy dużo atrakcji, jest dmuchana zjeżdżalnia, najmłodsi mogą odpocząć na trawie, w piasku. Kręcimy również zdrowe soki. – Na Kantorii jest zawsze super impreza. Zawsze jest miło odpocząć, wyprostować nogi, zjeść coś dobrego. – Bardzo mi się tu podoba, teraz będę robiła bransoletki.

To świetna okazja by dowiedzieć się więcej o rehabilitacji – mówi Angelika Nalezińska z Centrum Rehabilitacji Geronimo.

Przygotowaliśmy informację dla pacjentów dotyczącą rehabilitacji po przebyciu COVID-19, która jest finansowana z NFZ, jak również podstawowe informacje dotyczące działalności naszej firmy – rehabilitacji ogólnoustrojowej, leczeniu urazów, rwy kulszowej, leczeniu bóli kręgosłupa, wad postawy – dodaje Nalezińska.

Cieszę się, że tarnowianie chcą się szczepić – mówi prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela, który poddał się badaniom kontrolnym w jednym z przygotowanym punktów.

Próba wysiłkowa, pokręciłem na rowerze stacjonarnym przez 12 minut badając tętno, puls. Okazało się, że jest w porządku, że jestem w formie. Cieszą mnie takie informacje bo jestem po covidzie. Najbardziej mnie jednak cieszy duża frekwencja na tym pikniku. Jest kolejka osób, które chcą się szczepić. To bardzo ważne, w obliczu tych wszystkich zagrożeń, o których wiemy. Wszyscy boimy się tego co może być w drugiej połowie sierpnia, we wrześniu – zaznaczył włodarz miasta.

Kolejny piknik z możliwością zaszczepienia się przeciwko Covid-19 planowany jest w sierpniu.

Przypominamy, że mobilny punkt szczepień funkcjonuje także przed Mościckim Centrum Medycznym.

Wydarzenie odbywa się w ramach narodowego programu “Szczepimy Się”.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy o szczepionkach
Roman Ciepiela
Angelika Nalezińska
Mieszkańcy o Kantorii
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN