W dobie koronawirusa trenujemy mniej

27.04.2020

Siłownie i sale treningowe mają zostać otwarte dopiero w trzecim etapie tzw. “nowej normalności”, czyli odmrażania polskiej gospodarki.

Zamknięcie takich miejsc zdecydowanie wpływa na mniejszą aktywność fizyczną i zainteresowanie treningiem – zauważają specjaliści.

Największym problemem jest nasza motywacja – mówi Łukasz Kozioł – dietetyk i trener personalny.

– Sytuacja w branży fitness czy szeroko pojętej branży promocji zdrowia, tutaj mam na myśli przede wszystkim branże dietetyczną i trenerską jest bardzo ciężka, ale są rozwiązania. Im szybciej zdamy sobie sprawę, że aktywność fizyczna i to racjonalne żywienie jest dla nas lekarstwem, tym lepiej. I tutaj internet daje nam dużo możliwości. Mam tutaj na myśli wizyty dietetyczne online, czy treningi domowe czy personalne.

W sieci dostępnych jest wiele propozycji domowego treningu. Jak dodaje Łukasz Kozioł, ważne jest, aby korzystać z nich w sposób przemyślany.

– Mimo, że internet zalały te treści z ćwiczeniami, osoby które nie miały do czynienia z takim czymś trudno jest im to zrozumieć. Tutaj z pomocą przychodzi trener, z którym możemy się połączyć online, który to wszystko skoryguje, skoryguje błędy, lub napisze odpowiedni program oczywiście z wytłumaczeniem.

Jak dodaje, czas domowej kwarantanny wydaje się być dobrym momentem na wprowadzenie zmian w stylu życia.

Zdaniem lekarzy ruch i zbilansowana dieta są ważne w budowaniu odporności organizmu, a tym samym w walce z chorobami.

Posłuchaj:
Łukasz Kozioł
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN