Dobiegają końca prace przy rewitalizacji Parku im. Skarbka – Borowskiego w Dębicy [WIDEO]

15.09.2020

Za kilka miesięcy będzie to nowoczesne centrum wypoczynkowo – rekreacyjne dla całych rodzin – zapewnia burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W parku będzie siedem stref tematycznych – informuje gość porannego programu Słowo za Słowo.

– Strefy będą obejmować pewne działania. Na przykład strefa pierwsza – wejściowa to donice przygotowane do nasadzania różnego rodzaju roślinności. Strefa doświadczeń to stera z zakresu optyki, mechaniki, muzyki, młodzież znajdzie tam coś z zakresu swoich zainteresowań. Kolejna strefa to strefa edukacji, czwarta strefa to teren ogrodzony dla czworonogów, piąta strefa to strefa gastronomii, duża strefa aktywności i strefa zabaw.

Jak dodaje Mariusz Szewczyk, w ramach inwestycji będzie również wykonana rampa dla niepełnosprawnych, są już gotowe parkingi, ponadto montowane jest oświetlenie i monitoring.

Inwestycja będzie kosztować prawie 5 mln zł. Projekt dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Jesienią ma nastąpić otwarcie i zaprezentowanie parku mieszkańcom Dębicy.

Dodajmy, że park w okolicach ul. Kościuszki jest przepełniony i mieszkańcy czekają na kolejne miejsce, gdzie będzie można spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Posłuchaj:
Mariusz Szewczyk
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN