Jak dobrze przeżyć adwent? [WIDEO]

03.12.2018

Adwent to oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa. Poświęćmy ten czas Bogu – zachęcał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz ojciec Zbigniew Szulczyk. Jezuita jest duszpasterzem młodzieży w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu. Jego zdaniem w tym czasie należy szukać nawrócenia, między innymi poprzez uczestnictwo w roratach.

Roraty są czasem przede wszystkim poświęconym Bogu, dlatego warto zwrócić uwagę skąd w ogóle wziął się ten zwyczaj. Symbol lampionu jest zakorzeniony w Biblii. W nocy z lampą czekano na kogoś bardzo ważnego, żeby nie przegapić jego przyjścia. Stąd wzięła się tradycja chodzenia z lampionami na roraty, żebyśmy pamiętali o tym, że Pan Jezus przyjdzie i nie możemy tego przegapić – wyjaśnia ojciec Szulczyk.

– Nawrócenie wymaga czasu i powtarzalności, dlatego trzeba wyrobić w sobie taki nawyk, żeby za wolą nawrócenia podążało nasze serce. Ważne jest to, aby w tym czasie wejść w taki rytm porannych rorat – dodaje.

Tegoroczny adwent będzie jednym z najkrótszych w roku liturgicznym i potrwa nieco ponad 3 tygodnie. W wielu kościołach roraty są odprawiane zgodnie z tradycją, o 6.00 rano.

Jeśli nie macie możliwości uczestnictwa w nich osobiście, to możecie wysłuchać ich o 6.00 rano na antenie radia RDN Nowy Sącz od poniedziałku do soboty.

Posłuchaj:
ojciec Zbigniew Szulczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN