Dodatek osłonowy. W gminie Tarnów skorzysta 6 tysięcy mieszkańców

12.01.2022

Niektóre rodziny otrzymają nawet 1150 zł. Pod warunkiem, że spełnią kryterium dochodowe.

Już można składać wnioski w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Ustawa o dodatku osłonowym ma na celu ochronę mniej zamożnych gospodarstw domowych przed skutkami wzrostu cen energii elektrycznej i gazu. Na dodatek osłonowy mogą liczyć osoby, których dochód miesięczny nie przekracza 2100 zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł w programie Słowo za Słowo powiedział, że w gminnym GOPS-ie wszystko jest gotowe do przyjmowania wniosków.

– Jest ogłoszony system, który ma chronić najuboższych, my to mamy realizować i realizujemy. Jesteśmy gotowi, można już składać wnioski. Takich osób będzie w gminie Tarnów około sześciu tysięcy. Wnioski można składać już teraz. Można to zrobić osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ale można również drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Świadczenie ma wynosić 400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego. Na 600 zł rocznie mogą liczyć gospodarstwa liczące 2- lub 3-osoby. 850 zł przewidziano dla rodzin 4- i 5-osobowych, a 1150 zł – dla rodzin 6+. Warunek? Dochód na osobę nie może przekroczyć 1500 zł na osobę miesięcznie.

Pieniądze będą wypłacane w dwóch ratach w 2022 r. Pierwsza w marcu i druga pod koniec roku. Warunkiem jest złożenie wniosku do końca stycznia. Jeżeli wniosek zostanie złożony później, rodziny otrzymają tę samą kwotę, ale w jednej łącznej racie pod koniec roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN