Dodatkowe oznaczenia na Słonecznej, czyli kierowcy – urzędnicy 1:1

11.04.2018

Kierowcy znaleźli sposób na omijanie progów zwalniających, ale drogowcy szybko sobie z nimi poradzili. Jest więc 1:1.

Przy ulicy Słonecznej w Tarnowie, obok drogowych wzniesień zamontowano dodatkowe pionowe znaki, które mają ograniczyć bezmyślność zmotoryzowanych, którzy wjeżdżali na pasy zieleni.

Kierowcy, a także piesi chwalą pomysł drogowców i twierdzą, że zarówno wprowadzenie progów jak i dodatkowych znaków poprawiły bezpieczeństwo w tym miejscu. – Bardzo dobrze. To powinny być twarde słupy wstawione, bo to jest za słabe i zaraz wyrwą. Bezpieczeństwo na pewno to podniosło. Jest dużo bezpieczniej przejść przez przejście. Trzeba zrobić wszystko, żeby nawet mechanicznie to uniemożliwić. Jeżeli jest próg zwalniający to po coś on tam jest. Trzeba po prostu zwolnić, a nie wjeżdżać na trawnik. Każda czynność, która poprawia bezpieczeństwo, jest słuszna – mówią mieszkańcy.

Jak tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji wprowadzenie takich tablic było konieczne. – Kierujący pojazdami omijali te progi wjeżdżając na pas zieleni. To jest zjawisko niekorzystne. Po pierwsze zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego – samym uczestnikom ruchu drogowego, którzy to czynią, jak również innym uczestnikom. Podjęliśmy decyzję, żeby ustawić tablice kierujące, które ograniczą możliwość wjechania na pas zieleni – dodaje Artur Michałek.

Także specjaliści oceniają, że progi zwalniające zdecydowanie poprawiły bezpieczeństwo przy Słonecznej. Przypomnijmy, w ubiegłym roku doszło tam łącznie do pięciu wypadków przy przejściu dla pieszych. W tym roku – na szczęście do ani jednego.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN