Dodatkowy nabór do “Mieszkania za remont”

13.08.2021

W poniedziałek, 16 sierpnia ruszy dodatkowy nabór do programu “Mieszkanie za remont”, organizowanego przez Wydział Mieszkalnictwa. Na nowego właściciela czeka mieszkanie przy ul. Cegielnianej.

Pierwsza tura programu cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Chętnych było cztery razy więcej niż dostępnych mieszkań – mówi dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Tarnowa Bernard Karasiewicz.

– Po głównym naborze, który miał miejsce w ubiegłych miesiącach było wystawionych 21 mieszkań i wszystkie zostały przydzielone poszczególnym rodzinom. Na mieszkanie na ul. Cegielnianej też był złożony wniosek, ale przed podpisaniem umowy chętna pani zrezygnowała. Ze względu na to, że na liście oczekujących na to mieszkanie była tylko ta jedna osoba to postanowiliśmy zorganizować dodatkowy nabór.

Mieszkanie przy ul. Cegielnianej jest małych rozmiarów i kierowane jest do osób samotnie mieszkających.

– To jest bardzo małe mieszkanie, taka “garsonierka”. Myślę, że znajdą się chętni, ponieważ liczba pojedynczych rodzin czy pojedynczych podmiotów starających się o mieszkanie jest największa.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie w zamian za remont mieszkania należącego do miasta, będą mogli uzyskać umowę najmu na czas nieoznaczony.

Nabór potrwa do połowy września.

Posłuchaj:
Bernard Karasiewicz
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN