Dom Kultury Śnieżka po remoncie [ZDJĘCIA]

03.09.2019

Byli kataryniarze, szczudlarze, kapela podwórkowa i specjalnie wyprodukowana dębicka oranżada. Tak Dębica świętowała otwarcie ponad 100-letniego Domu Kultury Śnieżka po remoncie. 

Obiekt zyskał nowy wygląd, ale także został rozbudowany, z czego cieszy się Jan Borek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz mieszkańcy.

Ten remont był konieczny, aby było bezpieczniej, wygodniej i żeby było więcej miejsca do pracy. Do tej pory mieliśmy spory problem ze znalezieniem pomieszczeń na zajęcia plastyczne. Teraz już mamy – wyjaśnia Jan Borek. – Budynek robi wrażenie, ale fajne jest to, że jest pomieszczenie, gdzie są stare przedmioty stąd i dale czuć ducha tego domu kultury – mówiła Julia. – Serce się raduje, że został wyremontowany ten dom kultury, bo ja tutaj przychodziłam na zajęcia. Teraz zapisałam swoje dziecko i ogromnie się cieszę, że będzie miało tak wspaniale warunki – dodaje Iwona.

Inwestycja była realizowana przez dwa lata. Kosztowała 9,5 mln złotych. W tym 3 mln złotych pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Posłuchaj:
Jan Borek, mieszkańcy
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN