Domowe odpady wyrzucają do ulicznych koszy

14.07.2021

Worki, w których można znaleźć wszelkiego rodzaju nieposortowane odpady z domu, coraz częściej zapychają uliczne kosze.

Niektórzy zamiast zwyczajnie wrzucić je do śmietnika, który jest przy każdym budynku, podrzucają do kosza na ulicy.

– Tak się zdarza i to niejednokrotnie widać, że w tych koszach są ewidentnie odpady domowe – w reklamówkach zapakowane np. obierki czy rożne higieniczne rzeczy. My zgodnie z umowami i harmonogramem te kosze opróżniamy, jeżeli natomiast jest taka potrzeba, reagujemy, gdy widzimy taką konieczność, by w niektórych miejscach robić to częściej i już zostały podjęte kroki, żeby te kosze w miejscach szczególnie uczęszczanych np. Park Jordanowski, były częściej opróżniane – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Mariusz Burnóg.

Problem jest widoczny szczególnie w rejonie skwerów i parków. Zwracał na to uwagę podczas sesji Rady Miejskiej Tomasz Żmuda.

– Tarnowianie po pandemii zaczęli tłumnie spędzać czas na skwerach i w parkach i te kosze są po prostu przepełnione, te śmieci często leżą na chodnikach. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie, żeby te odpady nie zalegały.

Dodajmy, że tarnowianie mogą na bieżąco pozbywać się śmieci, które nie mieszczą się w koszach, zawożąc je bezpłatnie do jednego z punktów selektywnej zbiórki odpadów, które są zlokalizowane przy ul. Komunalnej i Gliniańskiej.

Posłuchaj:
Mariusz Burnóg
Tomasz Żmuda
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN