Domy weselne w czerwonej strefie zamknięte! To będzie ciężki okres dla branży

20.10.2020

Jeśli sytuacja w kraju się nie unormuje to za około pół roku połowa domów weselnych będzie musiała zostać zamknięta – mówi właściciel jednego z lokali tego typu z Bobowej. Od dzisiaj w czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizacji wesel i imprez okolicznościowych. Właściciele lokali musza sobie radzić z kolejnymi odwołanymi imprezami i tym samym brakiem zarobku.

Już do tej pory nie było łatwo – mówi Marcin Szczepanek właściciel hotelu i restauracji Ostoja w Bobowej. – Praktycznie wszystko musieliśmy opłacić pracownikom musieliśmy dać pensje czasem nie za bardzo było skąd, zostaliśmy zamknięcie na sam koniec martwego sezonu. Bo w naszej branży martwy sezon jest od listopada do marca czy do Świąt Wielkanocnych ta ilość imprez jest zdecydowanie mniejsza niż w wakacje.

Rządowa pomoc finansowa jest potrzebna by lokale przetrwały ten okres – dodaje Marcin Szczepanek. Gdy w marcu wprowadzono zakaz organizacji imprez to właściciele z dnia na dzień stracili dochód, a pomoc finansowa wpłynęła dopiero w czerwcu.

W trudnej sytuacji są także zakłady fotograficzne, kwiaciarnie, salony piękności czy sklepy z odzieżą ślubną.

Posłuchaj:
Marcin Szczepanek
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN