Droga krajowa 87 w Barcicach będzie przebudowana. Ominie dwa niebezpieczne zakręty [ZDJĘCIA]

11.03.2019

Droga krajowa 87 w Barcicach ma być przebudowana – między innymi po to, by ominąć niebezpieczne zakręty, gdzie jest dużo wypadków. Władze gminy Stary Sącz zachęcają do udziału w konsultacjach społecznych, a projektant drogi proponuje 3 warianty.

Cel jest prosty – poprawić bezpieczeństwo przejazdu krajową 87. Chodzi między innymi o dwa problematyczne zakręty na terenie Barcic, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h, a droga jest dość wąska. Mieszkańcy podkreślają, że jest tam niebezpiecznie. – Dwie ciężarówki mają problem, by tu się zmieścić. Jest wąsko i płoty rozwalają – głównie młodzi chłopcy, którzy jeżdżą bardzo szybko – mówi Marian Tokarczyk z Barcic, który mieszka w pobliżu zakrętów.

Mieszkańcom Barcic wtóruje Andrzej Ogorzały, sołtys Barcic. – Zdarzało się, że były tam nawet 4 wypadki w jednym dniu. Raz doszło tam do wypadku śmiertelnego. Zginął młody chłopak.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje projekt modernizacji drogi krajowej 87 w Barcicach Dolnych i Barcicach. W nowym przebiegu droga ominie problematyczne zakręty. W grę wchodzi też przebudowa skrzyżowania przy zjeździe na Przysietnicę oraz budowa ronda niedaleko kościoła w Barcicach.

Droga ma biec praktycznie tym samym śladem, natomiast przed tymi zakrętami odbijać w lewo i wzdłuż Popradu ominąć kilka domów, by za nimi wrócić do starego śladu, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową w kierunku Przysietnicy – wyjaśnia Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Mieszkańcy, z którymi udało się nam porozmawiać w Barciach, popierają pomysł zmiany przebiegu drogi i ominięcia zakrętów.

Projektant drogi zaproponował 3 warianty do konsultacji społecznych, które odbędą się 21 marca o 16.00 w bibliotece w Barcicach. GDDKiA ma czas do połowy 2020 roku, by zdobyć wszystkie pozwolenia na budowę. Wtedy w 2021 roku można by przebudować drogę krajową w Barcicach.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN