Tragedia na drodze krajowej 87 w Starym Sączu! Nie żyją 2 kobiety

14.03.2021

Tragiczny wypadek na drodze krajowej 87 w Starym Sączu z ofiarami śmiertelnymi. W niedzielę (14.03) między rondem Jana Pawła II i skrętem na Trakt św. Kingi w Starym Sączu, zderzyły się dwa samochody osobowe. Nie żyją dwie kobiety w wieku 17 i 18 lat, a rannych jest łącznie 5 osób.

Przed 19.00 dostaliśmy informację o czołowym zderzeniu 2 samochodów osobowych na drodze krajowej 87 w Starym Sączu – informuje Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wyprzedzania, Ford kierowany przez 22-latka zderzył się czołowo z Seatem, którym jechał 57-letni mężczyzna. W Fordzie jechały także dwie kobiety oraz mężczyzna. Mimo reanimacji, zmarła 18-letnia pasażerka samochodu prowadzonego przez 22-letniego kierowcę. Druga z pasażerek zmarła po przewiezieniu do szpitala – dodaje.

19-letni pasażer forda został przetransportowany do krakowskiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miał ciężkie obrażenia. Do szpitala trafili także obaj kierowcy. Na miejscu działała policja wraz z prokuratorem.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Przez wiele godzin policjanci wykonywali na miejscu swoje czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, wraz z biegłym sądowym. Wykonano oględziny, zdjęcia, zabezpieczono ślady, ustalono świadków – wyjaśnia Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Droga krajowa w Starym Sączu była zablokowana przez kilka godzin, a samochody kierowane były na objazd przez centrum Starego Sącza. Utrudnienia zakończyły się przed 1.00 w poniedziałek (15.03).

Posłuchaj:
Justyna Basiaga z sądeckiej policji
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN