Droga łącząca powiat tarnowski i brzeski zostanie wyremontowana

05.05.2022

Jest umowa na wykonanie remontu pierwszego etapu drogi powiatowej Więckowice-Łysa Góra. Trasa ma być poszerzona, wykonane zostaną chodniki. Oddanie do użytku planowane jest już w przyszłym roku.

Jak mówił starosta tarnowski Roman Łucarz, jest to pierwsza inwestycja realizowana w ramach Polskiego Ładu w powiecie tarnowskim.

– Tam będziemy wykonywać nie tylko nakładkę, ale będziemy tę drogę miejscami poszerzać, będziemy wykonywać również chodnik na pierwszym, bardzo niebezpiecznym odcinku. Również będzie przebudowana kanalizacja, a także poszerzone zostaną pobocza. Także ten odcinek o długości 3,3 kilometrów przy obecnych cenach jest naprawdę duży.

Jak mówi wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Stanisław Pyzdek, według analiz połowa drogi była w złym stanie. Mieszkańcy muszą też liczyć się z wycinką drzew, które znajdują się zbyt blisko pasa drogi.

– Stan techniczny tej drogi w ponad pięćdziesięciu procentach był zły, więc ona wymagała przebudowy. Ona się oddalała ze względu na zabytkową aleję. Zapewniam, że wszystkie roboty dendrologiczne będą się odbywały pod nadzorem. Nie zostaną tam uszkodzone inne drzewa oprócz tych przygotowanych do wycinki. Jest to nieznaczna wycinka, będą za to nasadzenia zamienne.

Na razie zostanie wyremontowany pierwszy odcinek drogi w gminie Wojnicz, którego koszt to 9 milionów złotych.

Droga ma być gotowa za 15 miesięcy. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma BUD-DRÓG.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN