Na drogach powiatu nowosądeckiego trwają remonty

04.02.2020

Tym razem ciepła zima sprzyja drogowcom. Na powiatowych drogach Sądecczyzny kontynuowane są obecnie ważne remonty. Trzy ważne inwestycje są finansowane lub dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. – Prace mają różny zakres – wyjaśnia Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

– Tą najbardziej kosztowną i o największym zakresie rzeczowym robotą jest przebudowa i remont drogi Limanowa – Chełmiec. Kolejną z tych dróg jest droga Biała Niżna – Gródek, to jest już gmina Grybów. Trzecią drogą gdzie są zaawansowane roboty jest droga Nawojowa – Żeleźnikowa, konkretnie odcinek w Żeleźnikowej Małej.

Kolejne wnioski remontowe, które zostały przesłane do Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały już pozytywne opinie.

– To jest kontynuacja prac na drodze Limanowa – Chełmiec, czyli od Rdziostowa jedziemy przez Marcinkowice i Chormanice, aż do granicy z powiatem limanowskim. Potem mamy ulicę Polną w Muszynie. Mamy trzecie zadanie, i to jest droga Nowy Sącz – Florynka, czyli bardzo duże zadanie. 

Wraz z remontem dróg udało się połączyć pośrednie inwestycje jak na przykład budowę chodnika w okolicach Rdziostowa, który współfinansowany będzie przez gminę Chełmiec.

Posłuchaj:
Adam Czerwiński
Wydawca, Łukasz Raczkowski, fot. zdjęcie ilustracyjne / archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN