Drugi etap remontu rynku w Zakliczynie coraz bliżej

21.09.2020

18 września otwarto oferty w przetargu na wykonawcę inwestycji. Swoje propozycje zgłosiło 12 firm.

Różnice w kosztach ofert złożonych przez wykonawców sięgają jednak kilku milionów złotych. Najdroższa z nich opiewa na kwotę niemal 11 mln złotych, najtańsza natomiast – na nieco ponad 4 mln. Wartość kosztorysowa remontu to 6,5 mln złotych.

Mamy bardzo dużą rozbieżność. Teraz będziemy analizować oferty pod kątem ich zgodności z Ustawą Prawo zamówień publicznych, będziemy pracować nad sprawdzeniem, weryfikacją, również w kwestii zabezpieczenia tych ofert. I będziemy też oczekiwali na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach rewitalizacji środków, które są w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – mówi Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Przetarg nie może być rozstrzygnięty do czasu pozyskania przez samorząd środków na jego realizację. Te, jak liczy burmistrz Chrobak, mogą zostać przesunięte z puli Tarczy Antykryzysowej.

W tym momencie wniosek gminy Zakliczyn na rewitalizację znajduje się na liście rezerwowej. Ale w ramach Tarczy Antykryzysowej planowane jest i istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że te środki zostaną tutaj przesunięte z innych działań i gmina Zakliczyn, jak również inne gminy, które nie uzyskały dofinansowania w pierwszym rozdaniu, zostaną uwzględnione i będziemy mogli rozstrzygnąć przetarg, a następnie podpisać umowę z wykonawcą i rozpocząć realizację drugiego etapu rewitalizacji rynku w Zakliczynie – mówi Dawid Chrobak.

Informacja o przekazaniu środków może się pojawić jeszcze we wrześniu tego roku. W takim przypadku przetarg mógłby być rozstrzygnięty już w październiku.

Ogłoszenie o przetargu zawiera także klauzulę o możliwości unieważnienia przetargu w przypadku braku środków na realizację zadania.

W ramach II etapu prac rewitalizacyjnych Rynku zostanie wykonana między innymi nowa płyta rynku wokół Ratusza i przy przystanku autobusowym, rewitalizacja Pomnika Poległych i Pomordowanych za wolność Ojczyzny, kapliczki św. Floriana, budowa nowych obiektów gastronomicznych i usługowych oraz fontanny, a także renowacja elewacji i iluminacja Ratusza.

Prace planowo mają się zakończyć w pierwszym lub drugim kwartale 2022 roku.

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN