Druhowie z Wietrzychowic z nowym system alarmowym

08.02.2021

Systemu Selektywnego Alarmowania w tamtejszej jednostce OSP przeszedł modernizację. Dotychczasowy służył już ponad 20 lat i nie spełniał określonych wymogów.

Jednostka OSP Wietrzychowice jako jedna z dwóch jednostek z terenu gminy włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Nowoczesny System Selektywnego Alarmowania nie tylko umożliwia zdalne uruchomienie syreny alarmowej przez Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, ale ma też podłączony terminal SMS, który z chwilą uruchomienia się syreny powoduje automatyczne wysłanie powiadomień Strażakom o zdarzeniu.

Daje on możliwość bezpośredniego informowania wszystkich strażaków, którzy należą do OSP Wietrzychowice o zaistniałym zagrożeniu. System działa w ten sposób, że w momencie, gdy Państwowa Straż Pożarna dedykuje tę jednostkę do działania, to strażacy natychmiast mają informację o tym, że muszą stawić się w strażnicy. Jest to kolejna inwestycja, bo jeśli chodzi o straż, to wydatkujemy ogromne sumy. Przygotowujemy teraz strażnicę OSP Jadowniki Mokre, w tamtym roku kupiliśmy samochód dla OSP Wietrzychowice, więc na terenie gminy, co do straży, bardzo dużo rzeczy się dzieje – mówi wójt gminy Wietrzychowice, Tomasz Banek.

W ubiegłym roku na inwestycje związane z funkcjonowaniem Straży Pożarnej gmina wydała ponad 200 tys. złotych.

Posłuchaj:
Tomasz Banek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN