Drukarka 3D, nowy samochód i nowa kuchnia. ZSP w Zakliczynie ma nowe pracownie [ZDJĘCIA]

05.03.2021

Placówka prowadzona przez powiat tarnowski zyskała właśnie nowe wyposażenie pracowni informatycznej, gastronomicznej i mechanicznej.

Szkolnictwo zawodowe przeżywa hossę na rynku pracy, potrzebni są dobrze wykwalifikowani, przygotowani fachowcy. Aby tak było, potrzebni są dobrzy nauczyciele i nowoczesna baza dydaktyczna – mówi Krzysztof Małek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.

– Przeprowadzono adaptację i kompleksowe wyposażenie pracowni do prowadzenia zajęć z projektowania w AutoCADzie. To między innymi drukarka 3D, pozostałe drukarki wielkoformatowe, meble, projektor, zestawy komputerowe. Wyposażono kompleksowo pracownię do zajęć praktycznych w branży gastronomicznej. To przede wszystkim meble ze stali nierdzewnej, piekarniki, szereg drobnego sprzętu. I w końcu branża budowlana. Tutaj bardzo dużo dobrej jakości sprzętu, szereg urządzeń, które umożliwią realizację kursów zawodowych.

Także przyszli mechanicy mają do dyspozycji nowy sprzęt. W ramach projektu zakupiono nowy podnośnik samochodowy, program do diagnostyki pojazdu i nowy samochód, który będzie służył jako pomoc dydaktyczna do analizy podzespołów mechanicznych.

Inwestycję zrealizowało tarnowskie Starostwo Powiatowe w ramach programu “Mistrzowie w zawodzie II” dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Bardzo ważne jest, ażeby szkoły, którymi zarządza dziś powiat tarnowski były konkurencyjne. Musimy ze zdwojoną siłą przystąpić do tego, żeby nasze szkoły były naprawdę interesujące dla naszych uczniów i kształciły w zawodach, w których później znajdą pracę. To jest bardzo istotne, żebyśmy nie kształcili bezrobotnych, ale tych, którzy rzeczywiście na rynku pracy znajdą bez problemu zatrudnienie. To wszystko, co czynimy teraz w powiecie, to też wyjście naprzeciw przedsiębiorcom z regionu tarnowskiego, miasta Tarnowa. Myślę, że te działania idą we właściwym kierunku – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Doposażenie placówki w Zakliczynie kosztowało ponad 495 tys złotych. Cały program “Mistrzowie w zawodzie II” we wszystkich szkołach powiatu tarnowskiego to kwota 5 milionów złotych.

Posłuchaj:
Krzysztof Małek
Roman Łucarz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN