Duże kolejki przy rejestracjach na szczepienia

22.01.2021

Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 grupy seniorów powyżej siedemdziesiątego roku życia. Wiele osób chce się zarejestrować osobiście, przez co w niektórych placówkach medycznych tworzą się duże kolejki.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie na razie pacjenci powyżej siedemdziesiątego roku życia są wpisywani na listę rezerwową, gdyż wszystkie terminy szczepień do końca marca zostały zajęte przez grupę seniorów powyżej osiemdziesiątego roku życia.

Apelujemy, żeby rejestrować się internetowo lub telefonicznie, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa zakażenia – mówi prezes ZPS Jarosław Kolendo. – Zapisujemy pacjentów siedemdziesiąt plus zgodnie z komunikatami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia na listy rezerwowe, czyli nasze wewnętrzne, bo te listy, które są na gov.pl się niestety skończyły. Natomiast moja propozycja jest taka, żeby pacjenci zgłaszali się przez formularz na pacjent.gov.pl, bo wtedy jeśli będzie dla nich przypisana szczepionka to oni automatycznie dostaną termin mailowo czy przez sms-a.

Aby zarejestrować się przez Internet nie trzeba posiadać internetowego konta pacjenta. W formularzu dostępnym na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl wystarczy jedynie wpisać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Zgodnie z zapewnieniami rządu partia szczepionek dla pacjentów powyżej osiemdziesiątego roku życia ma zostać dostarczona w poniedziałek 25 stycznia. Wtedy też mają się zacząć pierwsze szczepienia tej grupy.

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN