Duże straty po wichurach w powiecie tarnowskim i dąbrowskim

10.03.2019

Pozrywane dachy, połamane drzewa, uszkodzone linie energetyczne. To efekt wichury, która przeszła w ten weekend nad Małopolską. Tylko w powiecie tarnowskim oraz dąbrowskim strażacy interweniowali ponad 200 razy.

W Tarnowie i powiecie tarnowskim straż pożarna przez cały dzień usuwała skutki silnego wiatru. Głównie były usuwane powalone drzewa. Kilka z nich spadło na zaparkowane pojazdy.

Wiatr uszkodził również dachy na blisko 30 budynkach mieszkalnych w miejscowościach Ryglice, Radłów, Isep, Łętowice, Koszyce Małe, Łopoń, Koszyce Wielkie, Otfinów oraz Zakrzów.

Na Powiślu Dąbrowskim silny wiatr uszkodził dachy budynków w miejscowościach Suchy Grunt, Morzychna, Wola Szczucińska, Samocice, Luszowice oraz w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Żabieńskiej. W tym ostatnim przypadku spadający komin uszkodził zaparkowany obok domu samochód. Dodatkowo strażacy na Powiślu Dąbrowskim otrzymali ponad 50 zgłoszeń powalonych drzew na drogi oraz chodniki.

Strażacy otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców przez całą niedzielę.

W wielu rejonach Małopolski silne porywy wiatru uszkodziły linie energetyczne. Kilka tysięcy odbiorców w niedzielny poranek nie miało w swoich domach prądu. W powiecie brzeskim i bocheńskim uszkodzone były linie energetyczne w gminie Bochnia, Łapanów, Dębno, Brzesko oraz Gnojnik.

W powiecie dąbrowskim kilka godzin bez prądu byli mieszkańcy gminy Szczucin, a także północnych dzielnic Dąbrowy Tarnowskiej.

W powiecie tarnowskim pracownicy Tauron zmagali się z uszkodzeniami w gminach Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Zakliczyn, Ryglice, Wojnicz, Wierzchosławice oraz Tarnów.

Naprawa sieci energetycznej ze względu na dużą liczbę awarii trwała przez całą niedzielę, do późnych godzin.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN