Duże zainteresowanie Mieszkaniami Plus w Dębicy

02.06.2021

Przy ul. Ratuszowej chce zamieszkać 450 osób. Mieszkań jest jednak o ponad połowę mniej.

Budowa mieszkań w ramach rządowego programu to wspólna inwestycja spółki PFR Nieruchomości i dębickiego samorządu, dlatego także nabór przyszłych najemców odbywa się wspólnie. Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Za pierwszy odpowiada samorząd, który zebranym wnioskom nadaje punktację zgodną z przyjętymi przez radnych miejskich kryteriami.

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości.

– Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw. Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Jestem pewna, że cała infrastruktura, plac zabaw, parkingi wraz z przynależną zielenią będą sprzyjać dobremu zamieszkiwaniu – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Mieszkania będą gotowe pod koniec tego roku. Do dyspozycji lokatorów będzie plac zabaw, parkingi oraz zieleńce.

Wśród ubiegających się o mieszkania przy ul. Ratuszowej na dodatkowe punkty mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić.

Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.

Przyszli lokatorzy będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Posłuchaj:
Krystyna Wąchała-Malik
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN