Duże zainteresowanie programem “Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”

06.08.2021

90 osób zgłosiło chęć przystąpienia do programu “Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” (edycja 2021), prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Chętnych było tak wielu, że o przyjęciu do programu zdecydowała kolejność zgłoszeń.

Ostatecznie programem “Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” objętych zostało 66 osób, w tym 20 dzieci i 34 osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Jak mówi Sylwia Walaszek-Banuch, zastępca dyrektora MOPS-u, program sprawdził się i osoby w nim uczestniczące są bardzo zadowolone.

– Program “Asystent Osoby Niepełnosprawnej”, edycja 2021, cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem. Ta pomoc jest bardzo zindywidualizowana, dostosowana do potrzeb każdej osoby. To przede wszystkim pomoc w życiu codziennym, w zakupach, w załatwianiu spraw urzędowych, ale również, co jest bardzo ważne, pomoc w dotarciu do rodziny, która mieszka gdzieś w odległych miejscach Polski. Osoby te zaczęły bardzo czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i tak naprawdę o to chodziło w tym programie, co nas bardzo cieszy – podkreśla.

Zadaniem takiego asystenta jest aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz pomoc w codziennym życiu, chodzi m.in. o wyjście do kina, urzędu czy na zakupy.

Przy czym niepełnosprawny uczestnik programu nie ponosi żadnych kosztów z nim związanych, natomiast osoba pełniąca funkcję asystenta otrzymuje wynagrodzenie oraz zwrot poniesionych wydatków.

Program “Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”, edycja 2021, potrwa do końca bieżącego roku.

Posłuchaj:
Sylwia Walaszek-Banuch
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN