Duże zainteresowanie przedsiębiorców pożyczkami. Pracodawcy czekają też na dopłaty do stażów

01.02.2021

W Powiatowym Urzędzie Pracy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pożyczki do 5 tysięcy złotych. W styczniu złożyli ich już ok. 700.

Od stycznia do czerwca trwa też nabór o dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej dla tych przedsiębiorców, którzy dotąd z tego wsparcia nie korzystali.

Mogą z niego korzystać zarówno pracodawcy, którzy zatrudniają pracowników, jak i ci, którzy ich nie zatrudniają.

Można również korzystać z dotacji do 5 tysięcy złotych dla branż, które były najmocniej dotknięte skutkami pandemii – mówi zastępca dyrektora d.s. rynku pracy, Angelika Bilska. – Przede wszystkim jest to skierowane dla branży gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, handlowej oraz fitness. Warunkiem udzielenia tego wsparcia jest spadek przychodów o min. 40 proc. w październiku lub listopadzie 2020 w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i wówczas ta dotacja jest bezzwrotna. To, co obserwujemy w tym momencie, to duże zainteresowanie przedsiębiorców aktywnymi formami. Cały czas mamy zapytania, kiedy uruchomimy staże, miejsca interwencyjne, doposażenie stanowisk pracy. To pozwala myśleć, że rzeczywiście biznes się uruchamia.

Staże i miejsca interwencyjne oraz doposażenie stanowisk pracy mają zostać uruchomione początkiem lutego.

Posłuchaj:
Angelika Bilska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN