Duże zainteresowanie przetargiem na projekt remontu kapitalnego mostu w Ostrowie

27.01.2020

Jest sporo pytań w tej sprawie, spodziewamy się co najmniej kilku ofert – mówili w programie Słowo kontra słowo, starosta tarnowski, Roman Łucarz i Maciej Skrabacz z Powiatowego Zarządu Dróg.

Stoją na stanowisku, że najszybszym działaniem ratunkowym po zamknięciu przeprawy, będzie jej gruntowna modernizacja. Jak mówią, z powodów ekonomicznych, nie chcą się decydować na budowę mostu tymczasowego.

To podwójny wydatek, a w przyszłości – podwójny problem – przekonują.

Co ciekawe, zdaniem starosty Romana Łucarza, prócz Funduszu Dróg Samorządowych, pojawiła się szansa na pieniądze jeszcze z innego źródła.

– W tej chwili najszybszą ścieżką finansową jest rezerwa budżetu państwa. Mowa o dużych pieniądzach. Gdy w 2015 roku spalił się Most Łazienkowski w Warszawie, rezerwa została uruchomiona w zaledwie kilka tygodni, dlatego cała przeprawa została odbudowana w niecały rok.

Starosta tarnowski informuje, że wysłał do kancelarii Prezydenta RP uzasadnienie decyzji o przystąpieniu do remontu kapitalnego mostu w Ostrowie.

Wszystko po tym jak Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Wierzchosławicach dopytywał o możliwość zbudowania przeprawy tymczasowej.

Problemem technicznym może być wbudowana w wał i podpięta do mostu na Dunajcu, kanalizacja Wierzchosławic.

Fachowcy twierdzą, że docelowo trzeba będzie ją przebudować.

Remont mostu w Ostrowie może kosztować nawet 40 milionów złotych.

Do tematu wracamy w programie Słowo kontra słowo, w najbliższy czwartek, o 16.10.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN