Duże zainteresowanie przystąpieniem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

23.05.2022

Przez ostatni weekend ponad 30 osób z regionu tarnowskiego zdecydowało się złożyć aplikację do odbycia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

21 maja ruszyła rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. To nowy rodzaj służby, który został wprowadzony do Wojska Polskiego.

W ostatni weekend w całej Polsce zorganizowano pikniki i punkty rekrutacyjne, gdzie chętni mogli się zapoznać z ofertą i zgłosić chęć przystąpienia do wojska. Taki punkt był m.in. na Placu Kazimierza w Tarnowie.

Jak mówi Radiu RDN por. Paweł Badoń z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, w regionie inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.

– W samym punkcie w Tarnowie zdeklarowało się 9 osób i z pełnym kompletem dokumentów złożyło wnioski. Jednak to nie wszystko. Część osób chętnych została umówiona na spotkanie już tutaj u nas w siedzibie WCR. Dodatkowo pamiętajmy, że funkcjonuje resortowa strona internetowa, poprzez którą w weekend w regionie 25 osób zadeklarowało chęć wstąpienia do dobrowolnej służby wojskowej bądź terytorialnej służby wojskowej.

Po złożeniu zgłoszenia i akceptacji warunków i oferty przygotowanej przez wojsko, wszyscy chętni zostaną skierowani na badania lekarskie. Jeżeli one nie wykażą żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, zainteresowani otrzymają powołania na szkolenie podstawowe trwające 28 dni i będą mogli wybrać gdzie chcą je przejść.

W całej Polsce pierwszego dnia rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zgłosiło się prawie 1 600 osób.
W Małopolsce ponad sto.

Posłuchaj:
Rozmowa z por. Pawłem Badoniem
Jakub Sajdak, for. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN