Duże zmiany w hali PWSZ w Tarnowie. Gdzie będą występować tarnowscy sportowcy?

30.09.2021

1,5 mln zł będzie kosztować remont hali w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Pieniądze pozwolą wymienić min. nawierzchnię, oświetlenie czy instalację elektryczną. Planowana jest również modernizacja ściany wspinaczkowej i budowa ściany bulderowej, która ma powstać na dachu Klubu Uczelnianego AZS.

Drużyny, które występują na parkiecie tarnowskiej uczelni nie mają się czego obawiać. Remont w żaden sposób nie wpłynie na dostępność hali dla szczypiornistów czy siatkarek.

– Obiekty, mimo iż nowoczesne to wymagają poprawek – mówi w rozmowie z RDN prezes Klubu Uczniowskiego AZS PWSZ Wojciech Nowak.

– Duża radość z tej decyzji Ministerstwa, ponieważ nasze obiekty mimo iż nowoczesne, świetnie wyglądające to mają już 7 lat. Intensywność ich użytkowania powoduje, iż potrzebują nieco prac, a przede wszystkim wymagają modernizacji tak, aby były równie nowoczesne jak w momencie ich uruchomienia.

Renowacje obiektu mają związek z planowanymi Igrzyskami Europejskimi, które w 2023 roku miałyby się odbyć w Krakowie. Kilka konkurencji w tym m.in. wspinaczka planowo ma zawitać właśnie do tarnowskiej uczelni.

– Ta modernizacja będzie istotna w kontekście szans aby w Tarnowie w roku 2023 roku odbyły się Igrzyska Europejskie. Staramy się aby zawody z wspinaczki sportowej odbyły się na uczelnianej ścianie wspinaczkowej.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że temat Igrzysk Europejskich w Krakowie może być nieaktualny.

Prezydent miasta Jacek Majchrowski zaznaczył, że jeśli nie otrzyma wsparcia finansowego to wycofa się ze starań o imprezę.

Remont hali częściowo finansowany jest z programu ‘Sportowa Polska’ – prawie 700 tysięcy zł , pozostałą część dopłaci uczelnia.

Posłuchaj:
Wojciech Nowak
Karol Garncarz, fot. PWSZ w Tarnowie
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łęczycki
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN