Dużo zdarzeń o poranku na drogach

25.01.2021

Śnieg dał się dziś rano mocno we znaki kierowcom w regionie. W wielu miejscach drogi były nieprzejezdne.

Tak było m.in. na drodze wojewódzkiej 965 z Bochni do Limanowej, gdzie samochody nie radziły sobie z wyjechaniem na wzniesienie i droga była zablokowana.

Również w Rzuchowej ciężarówka nie mogła wyjechać pod górę i blokowała drogę.

W Ciężkowicach bus wjechał do rowu – mówi rzecznik Policji w Tarnowie, Paweł Klimek. – Bus wiozący pracowników do pracy na śliskiej drodze wjechał do przydrożnego rowu. Jedna z osób, która podróżowała tym busem, trafiła do tarnowskiego szpitala. Kolejne zdarzenie to zablokowanie drogi wojewódzkiej 980 pomiędzy Gromnikiem a Zakliczynem, gdzie ciężarówka z naczepą wjechała do rowu. Poważne zdarzenie miało miejsce też na autostradzie, gdzie ciężarówka zahaczyła o dwie osobówki. Kierowcy wyjechali na drogi i zaczynają się ślizgać. Natomiast jeżeli będziemy mieć zdrowy rozsądek i znacznie większą odległość od samochodu poprzedzającego, to z pewnością uda nam się zatrzymać na czas.

Również w rejonie Mielca zablokowana była rano DW 984 w Zgórsku, gdzie TIR wjechał do rowu, a w Tuszowie Narodowym zderzył się bus z tirem.

Policja dębicka co kilkanaście minut otrzymuje zgłoszenie o kolizjach bądź wypadkach z udziałem przede wszystkim samochodów ciężarowych.

Po godz. 6.00 zablokowana przez tira była droga w Bukowej. Teraz jest już przejezdna.

Na trudności napotkają natomiast kierowcy w Dębicy przy szpitalu. Tam tir się zablokował na rondzie. Podobnie jest na rondzie przy moście na Wisłoce przy ul. Kościuszki.

Nieprzejezdna jest droga w Zawadzie przy strefie ekonomicznej. Tam w wyjeżdżającego z firmy Hutchinson tira wjechał samochód osobowy. 33-letni kierowca volkswagena golfa trafił z potłuczeniami głowy i urazem barku do szpitala.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Jadwiga Koziol, Anna Zboch, fot. OSP i MDP Ciężkowice
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN