Dwa respiratory trafią do szpitala powiatowego w Bochni

31.03.2021

Decyzję o przeznaczeniu środków na zakup urządzeń podjął zarząd powiatu bocheńskiego.

– Coraz więcej chorych na Covid – 19 trafia do szpitala w Bochni, stąd wsparcie w sprzęt ratujący życie jest konieczne – mówi RDN starosta bocheński Adam Korta.

– Po informacji, którą uzyskaliśmy od dyrektora szpitala, podjęliśmy decyzję, że trzeba szybko zakupić dodatkowe dwa respiratory. Kwestia najbliższych dwóch, trzech dni jak te urządzenia do bocheńskiego szpitala trafią. Wszystkie respiratory, które są na stanie szpitala są wykorzystywane.

Sytuacja jest wyjątkowa, jak będzie brakować miejsc, to zostanie zwiększona liczba łóżek dla pacjentów covidowych – podkreśla starosta bocheński. – Mamy 75 łóżek dla osób z potwierdzonym zakażeniem Covid-19, plus 12 łóżek intensywnej terapii i 4 łóżka wentylowane mechanicznie.

Obecnie w szpitalu są 22 respiratory, poza tym placówka użytkuje tzw. respiratory transportowe, które służą do przewozu pacjentów z covidem do innych szpitali.

Jak dodaje starosta Adam Korta, również wojewoda małopolski zadeklarował, że w ciągu najbliższych dwóch dni do bocheńskiego szpitala trafią trzy dodatkowe respiratory z Agencji Rezerw Materiałowych.

Posłuchaj:
Adam Korta
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN