Dwie kolizje w przeciągu kilkunastu minut. Sprawcą 82-letni kierowca

22.03.2021

Do dwóch zdarzeń doszło w poniedziałkowy poranek na tarnowskich drogach. Jak się okazuje ich sprawcą był ten sam, 82-letni kierowca mazdy.

Tuż przed godziną ósmą starszy mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Niedomickiej z Mroźną i wjechał w samochód ciężarowy. Kilka minut wcześniej, ten sam kierowca uderzył w zaparkowany samochód w Mościcach.

Mazdą 121 uderzył w samochód ciężarowy marki MAN, który przejeżdżał drogą główną na wysokości placyku wystawowego koło Bruk-Betu. On jechał od ulicy Klikowskiej, musiał ustąpić pierwszeństwa przejazdu, nie zrobił tego i uderzył w samochód ciężarowy. Kilka minut wcześniej, bo 7:20 ten sam kierowca uderzył w zaparkowany samochód w Mościcach na ulicy Akacjowej – mówi oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Mężczyzna po zdarzeniu na ulicy Akacjowej miał uciec z miejsca zdarzenia, jednak jeden ze świadków spisał jego numery rejestracyjne i zgłosił sprawę policji.

Jak dodaje oficer prasowy Paweł Klimek, mężczyzna w zdarzeniu doznał urazu głowy i obecnie przebywa w szpitalu. Dopiero później ma się odbyć jego przesłuchanie.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN