Dwie nowe karetki w powiecie tarnowskim. Trafią do Zakliczyna i Szerzyn [ZDJĘCIA]

14.07.2021

To nowoczesne karetki marki mercedes z napędem na cztery koła i dostosowane do wymaganych standardów medycznych. Tym razem trafią one do dwóch filii tarnowskiego pogotowia – w Zakliczynie i Szerzynach.

Jak mówi dyrektor pogotowia Kazimiera Kunecka, w ostatnim czasie udało się wymienić większą część taboru. Obecnie liczy on 13 zastępów.

– W ostatnim okresie, czyli w zeszłym roku i w tym roku ze środków unijnych ze współfinansowaniem budżetu państwa otrzymaliśmy osiem nowych karetek, wszystkie to były mercedesy i jedną kupiliśmy ze środków własnych.

Dominik Gałuszka koordynator filii pogotowia ratunkowego w Zakliczynie, cieszy się, że będzie to samochód dostosowany do terenu po jakim jeżdżą ratownicy.

Jak dodaje, karetka z jego filii obsługuje nie tylko region Zakliczyna, ale też Czchowa, Korzennej czy Gromnika.

– Na przestrzeni tych lat zawsze to były samochody używane. Tak naprawdę to jest pierwszy nowy samochód, co ważne jest z napędem na cztery koła. Wcześniej, poza ostatnim również używanym samochodem były to samochody tylko na przednie koła, co sprawiało u nas problem.

Na zakup karetek pogotowie otrzymało środki z programu przeciwdziałania i zapobiegania Covid-19 w wysokości 520 tysięcy.

Posłuchaj:
Kazimiera Kunecka
Dominik Gałuszka
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN