Dwie tarnowskie siłownie zamknięte po kontroli policji

09.04.2021

Tarnowska policja skontrolowała łącznie siedemnaście klubów fitness i siłowni z regionu tarnowskiego. Wykryto kilka nieprawidłowości.

Zgodnie z nowymi przepisami, aby korzystać z tego typu obiektów, trzeba należeć do olimpijskiego związku sportowego. Nie wystarczy być członkiem na przykład Polskiego Związku Przeciągania Liny, gdyż nie jest to dyscyplina olimpijska.

Ciągle są przedstawiane takie zaświadczenia, jednak większość już nie spełnia norm prawnych – mówi oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

– Takich kontroli, które są przeprowadzane od początku kwietnia w sumie było siedemnaście. Zostało sporządzone pięć notatek w związku z nieprawidłowościami i będą te nieprawidłowości wyjaśniane w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, w związku z naruszeniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Jak dodaje Paweł Klimek, o wszystkich nieprawidłowościach została poinformowana Państwowa Inspekcja Sanitarna, która w czwartek zamknęła dwie siłownie.

Policja za nieprzestrzeganie obostrzeń może ukarać mandatem do 500 zł. Sąd ma możliwość zwiększenia tej kary do pięciu tysięcy.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN