Dworzec autobusowy w Tarnowie zostanie zlikwidowany?

03.03.2021

Właściciel dworca autobusowego w Tarnowie wręczył w piątek wypowiedzenie najmu korzystającym z niego firmom przewozowym “Mal”, “J-System” i “Feniks”. W praktyce oznacza to, że tarnowski dworzec autobusowy z końcem marca przestanie obsługiwać pasażerów.

Z dworca autobusowego odjeżdżały autobusy do Tuchowa, Siedlisk, Ołpin, Rzepiennika Strzyżewskiego Gromnika i Ciężkowic. Teraz przewoźnicy mają miesiąc na znalezienie nowego centrum przesiadkowego.

Od momentu, kiedy dworzec przeszedł w prywatne ręce było wiadomo, że zostanie zlikwidowany. Nowy właściciel zdeklarował się, że przez pięć lat będzie tu dworzec, jest już prawie dziewięć. Liczyliśmy się z tym, że w końcu zostanie nam wręczone wypowiedzenie – mówi jeden z przewoźników.

Swoją pomoc już oferuje miasto, chociaż jak mówi dyrektor tarnowskiego ZDiKu Artur Michałek, na razie nie wpłynęło do urzędu oficjalne pismo.

– Jeżeli takie wnioski będą do nas kierowane, to my ze swojej strony podejmiemy wszystkie działania, żeby ten transport mógł się odbywać w sposób ciągły i sprawny. Dysponujemy zapleczem, którym mogłyby się odbywać początkowe odprawy pasażerów, czyli węzeł przesiadkowy na ulicy Kochanowskiego, który dysponuje dużym potencjałem i tam moglibyśmy w pierwszej kolejności kierować przewoźników.

Właścicielem dworca od prawie dziewięciu lat jest Andrzej Mądel, przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą paliw. Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarło radio RDN Małopolska w miejscu dworca ma powstać centrum handlowe i stacja paliw.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Bartek Ziaja, fot. visitmalopolska.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN