Dworzec kolejowy w Żegiestowie będzie odnowiony

19.08.2021

Jest pozwolenie na przebudowę dworca kolejowego w Żegiestowie. To jeden z obiektów, który ma zostać odnowiony w ramach rządowych programu rozbudowy węzła komunikacyjnego na Sądecczyźnie. Decyzję w tej sprawie wydał wojewoda małopolski.

Odnowiony dworzec kolejowy w Żegiestowie to element większe inwestycji, planowanej przez Ministerstwo Infrastruktury, w ramach której w całej dolinie Popradu przebudowanych zostanie 12 dworców i stacji kolejowych. Na tapecie inwestorów są już między innymi te w Piwnicznej Zdroju, Zubrzyku czy Barcicach. Podobnie jak inne, ten w Żegiestowie też jest objęty ochroną konserwatorską, z racji tego, że wybudowany został przez administrację austriacką w roku 1908.

Po przebudowie budynek będzie odpowiadał współczesnym wymaganiom i standardom obsługi podróżnych. Korzystać będą mogli z niego wygodnie niepełnosprawni. Równocześnie zachowane zostaną jego wysokie walory architektoniczne. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe, a nowy budynek ma powstać do końca 2022 roku.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN