Dwupoziomowy parking w Krynicy pod znakiem zapytania

15.11.2019

Jeszcze nie jest przesądzone czy w Krynicy powstanie parking poziomowy. Inwestycja została zapowiedziana w okolicy Urzędu Miasta i Gminy na miejscu starego postoju. Ma to być jedno z miejsc, w których infrastruktura parkingowa zostanie powiększona. Jak zaznaczył na antenie RDN Nowy Sącz burmistrz Piotr Ryba, szczegóły projektu wciąż są dogrywane.

Musimy wstępnie najpierw zobaczyć jak technicznie wygląda sprawa zjazdu. Niestety w trakcie ostatniego remontu drogi wojewódzkiej ul. Kraszewskiego przeniesiono zatokę autobusową akurat w miejsce, gdzie mógłby być zjazd. Dostałem odpowiedź z Zarządu Dróg Wojewódzkich, że nie uzgodnią nam zjazdu i wyjazdu z parkingu przez zatokę autobusową. Musimy znowu nabudować zjazd od ul. Ebersa. Natomiast trzeba sprawdzić czy to jest technicznie i ekonomicznie uzasadnione – wyjaśnia burmistrz.

Jak zapowiada burmistrz decyzja o tym czy parking będzie dwupoziomowy czy nie może zapaść w ciągu najbliższych miesięcy. Inwestycja według wstępnych prognoz może kosztować około 2 milionów złotych.

O dwupoziomowym parkingu w Krynicy pisaliśmy też tutaj:
https://www.rdn.pl/news/szansa-dwupoziomowy-parking-krynicy

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN