Dystrybutorzy nie mają nowości kinowych

10.02.2021

Przygotowanie repertuaru kinowego z nowościami nie jest prostą sprawą po pandemicznej przerwie – ocenia Andrzej Zarych, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Niektóre kina w Polsce mimo rządowego pozwolenia z tego powodu nie decydują się na otwarcie.

Dlatego, że dystrybutorzy mają zbyt mało czasu na promocję premierowych tytułów, nie proponują oni wielu nowości. Sądeckie Kino Sokół będzie jednak otwarte i szuka innego rozwiązania, aby wyświetlić publiczności ciekawe filmy.

– Dystrybutor jak wprowadza nowy film to robi wcześniej kampanie reklamową, która trwa minimum trzy tygodnie, tutaj nie było możliwości zrobienia tego, w związku z tym dystrybutorzy z nowościami nie wchodzą. Są jednak filmy, które w zeszłym roku wchodziły na ekrany, ale przez pandemie nie były wiele razy zagrane. W tym momencie wychodzi, że miały pandemiczną przerwę, ale teraz są dalej nowościami, chociaż już nimi nie są – mówił Andrzej Zarych w programie Alicji Stolarczyk.

Prawdopodobnie już dziś dowiemy się od kiedy ruszy Kino Sokół. Aby placówka została otwarta musi spełnić wytyczne ministerstwa, na które będą dopiero opublikowane.

Od piątku działa już za to galeria sztuki BWA.

Posłuchaj:
Andrzej Zarych
Maria Mółka, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN