Co działo się w STBS-ie? Znamy wyniki audytu

08.08.2019

Rażące nieprawidłowości prawne w Sądeckim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Właśnie tak audyt przeprowadzony w tej miejskiej spółce podsumowuje Janusz Sasak. Jeden z audytorów w trakcie prezentacji wyników, mówił m.in o braku realizacji podstawowego celu statutowego STBS-u. Od 2013 roku spółka nie oddała do użytku żadnego mieszkania, chociaż takie było jej zadanie. Problem jest też z dokumentacją przetargową na budowę obiektu za ponad 8 milionów złotych.

 

– Próbowaliśmy tę dokumentacje odnaleźć w spółce. Trwało to kilka tygodni. Z tego co wynikło w trakcie audytu pracownicy poszukiwali tej dokumentacji. Nie odnaleźli jej. Nie ma dokumentacji z postępowania przetargowego czyli nie ma ofert, protokołów, żadnych potwierdzeń.

Wiele procedur nie było zachowanych – dodaje audytor Roman Batko.

 – Działanie jednoosobowe w zakresie zamówień publicznych co jest niedopuszczalne, w tym zakresie nie powoływanie komisji. W duplikatach występowały dokument z różniącą się treścią. Do tego zaangażowanie w kampanie polityczną, bezstronnej chciałoby się powiedzieć spółki miejskiej.

Zarzutami audytorów było też to, ze STBS nie przeprowadził kontroli systemów grzewczych, co mogło narazić mieszkańców na niebezpieczeństwo. Brakowało też jasno wyznaczonego funduszu remontowego.

 

Posłuchaj:
Janusz Sasak
Roman Batko
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN