Dzieci czekających na nowy dom jest coraz więcej, a rodzin wciąż brakuje

17.06.2020

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie poszukuje osób, które chcą i mogą zapewnić dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców rodzinne wsparcie.

Obecnie na pomoc oczekuje 6 dzieci, w tym rodzeństwo w wieku od roku do kilkunastu lat.

– Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich osób dobrej woli, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym ośrodkiem. Państwa pomoc jest tutaj nieoceniona. Szukamy osób, które spowodują, że dzieci, które są pozbawione tej opieki rodzicielskiej, będą mogły na nowo cieszyć się dzieciństwem – mówi Agnieszka Balawejder, kierownik działu ds. pieczy zastępczej w tarnowskim MOPS-ie.

Jak mówi Agnieszka Balawejder, tak duża liczba dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców w tym czasie może mieć swoje źródło również w izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.

Sytuacja związana z koronawirusem, która w ostatnim czasie dotyka nasz kraj, też pewnie dodatkowo potęguje to, że być może tych dzieci do umieszczenia będzie więcej. Nagle zostaliśmy zamknięci w domu, w czterech ścianach, a konflikty w rodzinach gdzieś tam już wcześniej były. Ale też narastają nowe, dzieci nie miały kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, ze szkołą. Również służby wspierające rodziny, które przeżywają trudności, miały ograniczony kontakt z tymi wszystkimi osobami – tłumaczy Agnieszka Balawejder.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej lub chcące uzyskać więcej informacji, proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie ul. Goslara 5 lub pod numerem telefonu (14) 688 20 50/57.

Posłuchaj:
Agnieszka Balawejder
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN