Dzieci ze szkoły podstawowej w Wojniczu wracają dziś do szkoły

22.09.2020

Od 16 września uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego w Wojniczu mieli zdalne nauczanie. Wszystko przez to, że u jednej z nauczycielek wykryto koronawirusa.

Do szkoły nie przychodziły także przedszkolaki oraz niektórzy uczniowie ze świetlicy.

Jak przyznaje burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk to nie była kwarantanna, a zwykłe środki zapobiegawcze.

Wszystkie dzieci we wtorek wracają do szkoły – dodaje Tadeusz Bąk.

– Przez ten okres były dzieci pod obserwacją rodziców, żaden z rodziców nie zgłosił jakiegoś niepokojącego zjawiska, także jest wszystko w porządku. Te dwie panie nauczycielki, które miały styczność z tą panią zrobiły sobie wymaz, też mają wynik ujemny, także jest wszystko w porządku.

Koronawirusa wykryto w ostatnich dniach także u jednego nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze. Jednak jak zapewnia dyrektor szkoły Rafał Wnęk osoba zakażona ostatni raz na lekcjach była w szkole 7 września, a objawy zakażenia wystąpiły u niej dopiero kilka dni później. W związku z tym szkoła cały czas funkcjonuje normalnie.

Jak mówi wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, lekcje w innych szkołach w regionie, których organem nadzorującym jest powiat, odbywają się bez przeszkód

– U nas w szkołach jest wszystko w porządku, nie ma żadnych zgłoszeń dyrektorów, ani sytuacji, która stwarzałaby jakieś niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem, dlatego szkoły pracują w systemie normalnym i mam nadzieję, ze tak będzie, zwłaszcza że sytuacja w powiecie się trochę ustabilizowała.

Obecnie w powiecie tarnowskim dodatni wynik na koronawirusa ma 28 osób.

Posłuchaj:
Tadeusz Bąk
Jacek Hudyma
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN