Dzień Otwarty Strefy Aktywności Gospodarczej

07.11.2019

Dzień Otwarty Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie miał służyć możliwości zapoznania się przedsiębiorców z ofertą tego miejsca.

To nowe miejsca inwestycji – przekonywał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

– Ponad 6 hektarów gruntu przygotowanych – gotowych do przekazania inwestorom, którzy bez zbędnych formalności, jak tylko staną się właścicielami gruntu, rozpoczną swój proces inwestycyjny. Inwestor, który tutaj zdecyduje się stworzyć nowe miejsca pracy, będzie zwolniony z podatku od nieruchomości przez najbliższe 5 lat. Ten teren może być objęty Polską Strefą Ekonomiczną, czyli dodatkowymi zwolnieniami, ale to już w ramach polityki polskiego rządu w stosunku do inwestorów. 

Na spotkanie przy al. Piaskowej przyjechali przedstawiciele firm. Wśród nich Michał Wolański z firmy TarCon.

– Tereny są bardzo dobrze przygotowane, uzbrojone w media, nowa droga, także bardzo dobre warunki do rozpoczęcia nowej inwestycji dla potencjalnych przedsiębiorców, a także dla nas. Jeszcze nie mamy pomysłu, ale dobrze wiedzieć, że się tu u nas w Tarnowie dzieje.

Jak wiecie z Wiadomości RDN, o drogi do SAG pytali także mieszkańcy Tarnowa. Wątpliwości budził sposób ich zakończenia, bo niektóre prowadzą wprost na pola lub ogródki działkowe.

Prezydent Roman Ciepiela uważa jednak, że inwestycja jest bardzo dobrze zrealizowana.

– W halach pracują ludzie, którzy dochodzą do przystanków, jeżdżą rowerami, przyjeżdżają tutaj załatwiać różne sprawy. Nie można ciężkiego ruchu towarowego współdzielić z pieszymi. Wszystko jest przemyślane również dla ludzi, którzy będę tutaj pracowali. To jest droga, która kończy się na zielonej części strefy. Gdybyśmy kontynuowali tę drogę – wjechalibyśmy na cmentarz.

Na najbliższe sesji Rady Miasta radni będą uchwalać plan zagospodarowania tego terenu.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Michał Wolański
Roman Ciepiela
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN