Dziewięć dni będą nieść swoje intencje i podziękowania [ZDJĘCIA]

17.08.2018

Życiowe zawirowania, próby poskładania się, choroby, brak sił, smutek, a nawet depresja. To tylko niektóre sprawy, z którymi z Tarnowa wyruszyli dziś pielgrzymi na Jasną Górę.

– Gubimy się w różnych rzeczach. Ludzie tracą wiarę, optymizm i nie wiedzą, co z tym zrobić, a tutaj się człowiek odnajduje i buduje wewnętrznie. Modlitwa regeneruje siły, ta nadzieja przygaszona rośnie. – Nabiera się na pielgrzymce chęci do życia. – Mam mnóstwo intencji od bliskich. Moim celem jest też wyciszyć się. – Można odciągnąć się dosłownie od wszystkiego. – Czasami jest ciężko, ale człowiek nie myśli o tych odciskach, tylko prowadzą intencje. – Mam trudną rodzinę, w której się trudno żyje i wierzę, że nabiorę sił, by wytrwać. Można wiele rzeczy przemyśleć, modlitwa tu regeneruje. Dużo szczęścia jest z tego – mówią pielgrzymi naszej reporterce.

Pielgrzymów żegnały tysiące tarnowian i gości z całej diecezji. Jak mówili, czują radość i podziw dla tych, którzy idą w trudzie. – Jest mi bardzo smutno, że w tym roku nie mogę pójść, ale przyszedłem pożegnać pielgrzymkę, by duchowo związać się z pielgrzymami. – Rozpiera ogromna radość, że idą, podziwiam ich za trud. – Czuję duchową łączność z nimi i bardzo się cieszę, że jest tak dużo dobrej młodzieży, rozmodlonej. – Łza się w oku kreci, że nie można iść, a chciałoby się – mówili mieszkańcy.

Przed pielgrzymami około 240 km. Z radiem RDN możecie na bieżąco śledzić każdy pielgrzymkowy dzień. Będą relacje, pozdrowienia z trasy i transmisje nabożeństw.

Posłuchaj:
Pielgrzymi
Żegnający
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN